POWIĘKSZENIE PIERSI

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej, którego celem jest powiększenie małych lub niedorozwiniętych piersi. Dobór wielkości jak i rodzaju implantu zależy od wspólnej decyzji lekarza i pacjentki. Zależy on przede wszystkim od budowy klatki piersiowej oraz stanu i wielkości własnych piersi. Współczesne implanty silikonowe wypełnione są żelem o podwyższonej gęstości co zapobiega wyciekowi w przypadku uszkodzenia torebki. Stosowanie ich uznane jest za całkowicie bezpieczne. Najczęściej implanty wprowadzane są pod mięsień piersiowy z cięcia w rowku podpiersiowym lub wokół otoczki. W niektórych przypadkach wskazana jest implantacja protezy pod gruczoł. Po operacji pacjentka nosi biustonosz pooperacyjny przez 4 tygodnie i powinna unikać większego wysiłku fizycznego wymagającego unoszenia ramion.

PODNIESIENIE PIERSI - MASTOPEKSJA

Zabieg, którego celem jest poprawienie wyglądu obwisłych piersi, polega na usunięciu nadmiaru skóry, podniesieniu kompleksu brodawka-otoczka i podwieszeniu gruczołu piersiowego bez zmiany jego objętości.

ZMNIEJSZENIE I PODNIESIENIE PIERSI

Operacja ta ma na celu zmniejszenie wielkości gruczołów piersiowych oraz dostosowaniu ich do sylwetki ciała. Wykonywana jest ze wskazań estetycznych jak również bardzo często ze wskazań zdrowotnych ( bóle pleców, kręgosłupa). Najczęściej stosowana jest technika McKissocka pozostawiająca bliznę w kształcie odwróconej litery T. Proces gojenia trwa około 2 tygodni, w tym czasie jaki i po zdjęciu szwów pacjentka musi nosić biustonosz..

PLASTYKA BRODAWEK SUTKOWYCH

  • zmniejszenie brodawki sutkowej
  • korekcja wciągniętych brodawek

KOREKCJA GINEKOMASTII

Jest to zabieg polegający na usunięciu przyrosłych gruczołów piersiowych u mężczyzn. Zazwyczaj wykonuje się go z niewielkich cięć wokół otoczki. Po zabiegu pozostawia się dreny, które usuwa się w 2-3 dobie oraz bandażuje się klatkę piersiową. Pacjent przez okres 1 miesiąca musi nosić pas uciskowy, który powoduje, ze skórą dociśnięta do klatki piersiowej wraca do swej poprzedniej elastyczności i napięcia.